Betonowe palisady w ogrodzie

Betonowa palisada ogrodowa to świetny sposób na zwiększenie prywatności i bezpieczeństwa do domu. Są wykonane z wysokiej jakości betonu i są bardzo mocne i trwałe. Palisady są dostępne w różnych rozmiarach i stylach odpowiadających Twoim potrzebom. Możesz wybierać spośród różnych kolorów, aby pasowały do ​​zewnętrznego domu. Palisady mogą być zainstalowane przez profesjonalistę lub możesz to zrobić sam.

Co należy zrobić wybierając betonową palisadę ogrodową?

Wybierając betonową palisadę ogrodową, musisz rozważyć następujące czynności:

  • Rozmiar palisady.
  • Styl palisady.
  • Kolor palisady.
  • Zastosowany rodzaj betonu.
  • Grubość betonu.
  • Waga palisady.
  • Cena palisady.

Palisada ogrodowa betonowa wykonana na zamówienie

Musisz także zdecydować, czy chcesz mieć palisadę wstępną lub wykonaną na zamówienie. Palisady wstępne są łatwiejsze do zainstalowania, ale nie są tak silne jak niestandardowe palisady. Palisady wykonane na zamówienie są droższe, ale są warte inwestycji, ponieważ są znacznie silniejsze i będą trwać dłużej.

Gdy zdecydujesz się na rodzaj betonowej palisady ogrodowej, który chcesz, musisz przygotować obszar, w którym zostanie zainstalowany. Pierwszym krokiem jest zaznaczenie obszaru sznurkiem lub kredą. Następnie musisz wykopać obszar na głębokość co najmniej 6 cali. Następnie musisz zagęścić glebę i dodać warstwę żwiru. Żwir pomoże w drenażu i z czasem powstrzyma palisadę przed zatonięciem się w ziemię.

Jaki zrobić podkład pod betonową plaisadę ogrodową?

Po na swoim miejscu żwir musisz wymieszać beton. Najlepszym sposobem na to jest użycie betonowego miksera. Jeśli nie masz miksera, możesz ręcznie wymieszać beton. Po wymieszaniu betonu musisz go wlać do wykopu. Możesz użyć pnia, aby ją równomiernie rozłożyć. Pamiętaj, aby wygładzić wszystkie kieszenie powietrzne, które mogą się utworzyć.

Po wylaniu betonu musisz poczekać, aż go wyleczy. Może to zająć od 24 do 48 godzin. Po wyleczeniu możesz następnie zainstalować palisadę. Aby to zrobić, musisz kopać dziury dla postów. Otwory powinny mieć co najmniej 2 stóp głębokości. Po wykopaniu otworów musisz ustawić słupki i wypełnić je betonem. Pamiętaj, aby zagęścić beton wokół słupków, aby były bezpieczne.

Mocowanie betonowej palisady ogrodowej

Po zainstalowaniu postów musisz przymocować do nich panele. Aby to zrobić, będziesz musiał użyć nawiasów lub śrub. Upewnij się, że wsporniki lub śruby są wykonane ze stali nierdzewnej lub innego rodzaju materiału, który z czasem nie będzie rdzewień. Gdy wszystkie panele będą na swoim miejscu, możesz dodać dowolne wykończenia lub dekoracje, które chcesz. Możesz także pomalować palisadę, jeśli chcesz zmienić jej kolor.

Betonowe palisady ogrodowe to świetny sposób na zwiększenie prywatności i bezpieczeństwa do domu. Są mocne, trwałe i dostępne w różnych rozmiarach, stylach i kolorach. Palisady mogą być zainstalowane przez profesjonalistę lub możesz to zrobić sam. Pamiętaj, aby przygotować obszar, w którym zostanie on zainstalowany, i poprawnie wymieszaj beton, aby poprawnie ją leczy.