Dlaczego nie powinieneś bagatelizować bólu serca?

Często traktujemy lekarzy Kardiolog Chorzów jako coś oczywistego, ponieważ zazwyczaj pozostają oni w tle. Są jednak ogromną częścią naszego systemu opieki zdrowotnej i pracują nad zapobieganiem chorobom serca poprzez ćwiczenia, plany żywieniowe, leki i nie tylko. Kardiolodzy mają ogromną wiedzę na temat wszystkich aspektów serca i jego funkcji. Mogą zapewnić pacjentom najlepszą możliwą opiekę i uchronić Cię przed pójściem do szpitala z powodu każdego drobiazgu.

Co powoduje choroby serca

Choroby serca to globalna pandemia, na którą nie ma lekarstwa. Dotyka 1 na 3 osoby i każdego roku powoduje 400 000 zgonów. Choroba serca jest spowodowana miażdżycą tętnic — stanem, w którym blaszka miażdżycowa gromadzi się w tętnicach prowadzących do serca. Pierwszym krokiem do ograniczenia chorób serca jest ograniczenie czynników ryzyka – między innymi palenia tytoniu i wysokiego ciśnienia krwi.

Choroby serca są główną przyczyną śmierci na świecie i potencjalnie można im zapobiegać, dbając o nasze serca. Obejmuje to ćwiczenia, zdrową żywność i regularne badania przez lekarza. Oprócz tego powinieneś również postępować zgodnie z tymi wskazówkami:

– Unikaj palenia lub używania innych narkotyków będących źródłem nikotyny

– Ogranicz spożycie alkoholu

– Utrzymuj ciśnienie krwi poniżej 140/90 mmHg

Jeśli szukasz lekarza Kardiolog Chorzów, powinieneś zacząć od tego prostego pytania – jaka jest różnica między kardiologiem a lekarzem rodzinnym? Kardiolog Chorzów to lekarze specjalizujący się w sercu, jego chorobach i leczeniu. Mogą pomóc w problemach wpływających na serce, takich jak wysokie ciśnienie krwi, nieregularne bicie serca i ból w klatce piersiowej.

Kardiolodzy mogą diagnozować różnego rodzaju zaburzenia wpływające na serce, takie jak choroba wieńcowa (CAD) lub zawał mięśnia sercowego. Przeprowadzają również procedury leczenia tych schorzeń, takie jak angioplastyka lub operacja pomostowania aortalno-wieńcowego, znana również jako CABG. Specjalizują się również w operacjach na otwartym sercu. W niektórych przypadkach mogą być wymagane do wykonania nagłych procedur ratujących życie, takich jak CPR (resuscytacja krążeniowo-oddechowa). Jeśli nie jest to nagły wypadek medyczny, ale nadal chcesz się z nim zobaczyć, możesz umówić się na wizytę u swojego lekarza rodzinnego, który w razie potrzeby skieruje Cię do kogoś.

Kardiolodzy to lekarze specjalizujący się w chorobach serca i układu sercowo-naczyniowego. Diagnozują choroby układu krążenia, takie jak nadciśnienie, nieregularne bicie serca, udar mózgu, choroby tętnic czy ból w klatce piersiowej.