Adwokat upadłość konsumencka pomaga

Słowo upadłość konsumencka wywołuje dreszcze u większości ludzi. W naszej zbiorowej wyobraźni jest ono synonimem porażki. W rzeczywistości, ogłoszenie upadłości może być środkiem ratującym życie dla osób przytłoczonych stresem finansowym. Upadłość konsumencka jest procesem prawnym, który daje ludziom, którzy nie są w stanie spłacić swoich długów, możliwość rozpoczęcia od nowa. Jest ona dostępna dla każdego, kto spełnia określone kryteria, niezależnie od dochodów i statusu społecznego.

Upadłość konsumencka jest procesem prawnym

Procesem, w którym osoba lub firma, która nie może spłacić swoich długów, może szukać ulgi poprzez likwidację (sprzedaż) swoich aktywów i wykorzystanie dochodów do spłacenia swoich wierzycieli. Upadłość jest sposobem na rozpoczęcie od nowa pod względem finansowym, gdy stres związany z zadłużeniem stał się nie do opanowania. Upadłość konsumencka może być również rozwiązaniem, jeśli jesteś w tragicznej sytuacji finansowej z powodu spraw, które są całkowicie poza Twoją kontrolą, takich jak klęska żywiołowa lub nagły wypadek medyczny. Złożenie wniosku o upadłość konsumencką nie jest jednak łatwym procesem. Adwokat upadłość konsumencka https://www.jkmiw.pl/upadlosc-konsumencka/ zajmuje się tym zagadnieniem i jest w stanie pomów w wypełnieniu wniosku. Upadłość konsumencka może być emocjonalnie i finansowo wykańczający, może pozostać na twojej historii kredytowej przez 10 lat i może wpłynąć na twoją zdolność do uzyskania pożyczki lub pracy w przyszłości. Upadłość konsumencka może być właściwym rozwiązaniem dla Ciebie, jeśli masz nieopanowany dług i zbadałeś inne opcje, takie jak rozliczenie długu i nie byłeś w stanie znaleźć rozwiązania. Jeśli uważasz, że Twoja sytuacja finansowa jest beznadziejna, skonsultuj się z prawnikiem, aby uzyskać pomoc w podjęciu decyzji o tym, czy jest to właściwe rozwiązanie dla Ciebie. Adwokat upadłość konsumencka podpowie ci, co robić.

Jakie aktywa mogą być sprzedane w ramach upadłości?

Wierzyciele mają prawo do sprzedaży aktywów osoby upadłej w celu wykorzystania dochodów do spłaty długu. Wierzyciele mogą żądać sprzedaży nieruchomości, samochodów, łodzi, kolekcji, biżuterii, ubezpieczeń osobowych, środków pieniężnych na rachunkach oszczędnościowych, inwestycji i innych aktywów. Adwokat upadłość konsumencka może pomóc poukładać wszelkie czynności formalne związane z upadłością konsumencką.

Wniosek o upadłość konsumencką jest wydawany przez sąd federalny i jest dostępny dla wszystkich, którzy mają dostęp do sądu. Jeśli Twoja upadłość zostanie uznana za bezpodstawną, możesz zostać uznany za winnego oszustwa i skazać na karę więzienia w wysokości do 5 lat.