Dlaczego gumowe podłogi są tak popularne w przypadku tarasów zewnętrznych?

Tarasy wymagają trwałej, wytrzymałej powierzchni, która będzie odporna na wahania temperatury, wilgoć i światło słoneczne. Z wielu powodów gumowana podłoga jest najlepszym rozwiązaniem. Pokrycie gumowane jest odporne na obciążenia mechaniczne. Ciągłe chodzenie, szlifowanie, imprezy i nocne tańce nie uszkodzą gumowej podłogi. Żywotność materiału wynosi 8-10 lat. Osłony gumowe na tarasy i patia wykonane są z surowców przyjaznych środowisku, są bezpieczne dla ludzi i przyrody, służą również do aranżacji miejsc rekreacji dla dzieci i zabaw. Technologia układania umożliwia uzyskanie pożądanej grubości powłoki. Posiada doskonałe właściwości amortyzujące i jest antypoślizgowa. A ryzyko upadków i urazów jest minimalne. Tarasy zewnętrzne często łączone są z miejscami do grillowania i grillami. Gumowane pokrycie jest niepalne i posiada wysoką klasę bezpieczeństwa pożarowego. A jeśli jest uszkodzony, to trzeba go naprawić. Można ją czyścić środkami chemicznymi, a nawet sztywną szczotką. Powłoka wtapia się w każde wnętrze. Nawet po kilku latach wygląda tak, jakby została położona dopiero wczoraj. Wystarczy tylko dbać o płyty gumowe tarasowe, a będą non-stop wyglądały jak co dopiero zamontowane na tarasie.

Płyta gumowa tarasowa odporna na plamy

Podłoga ta ma doskonałą odporność na ścieranie i skutecznie zapobiega przedostawaniu się do środka śniegu i nieporęcznych zanieczyszczeń. Przede wszystkim płyty tarasowe z gumy komórkowej są wykonane z naturalnego kauczuku i nadają się do trudnych warunków.

Gumowa podłoga na tarasie, jakie są jej zalety?

Guma ma wiele zalet, dzięki czemu jest bardzo popularnym materiałem podłogowym w miejscach o dużym natężeniu ruchu. I jest teraz dostępny w szerokiej gamie kolorów, wzorów i faktur. Obecnie materiał ten wykorzystywany jest do zastosowań zewnętrznych. Jednak te zalety są równoważone przez wady i przed podjęciem ostatecznej decyzji należy wskazać niektóre wady. Płyty gumowe tarasowe są rodzajem sprężystej podłogi i to jest ich najbardziej oczywista zaleta. Gumowe podłogi, podobnie jak inne sprężyste materiały, takie jak winyl czy linoleum, są trwałe i łatwe w utrzymaniu. Parametry te są ważne przy montażu płytek w miejscach o dużym natężeniu użytkowania.

Ogólnie rzecz biorąc, gumowe płytki podłogowe są odpowiednie do stosowania w niektórych obszarach domu. Ten materiał podłogowy jest szczególnie odpowiedni dla domów prywatnych. W tym przypadku mogą być również pokryte na zewnątrz domu jako część ramy werandy, podwórka lub patio.