Suplementy na alergie w sezonach pylenia roślin.
Czy suplementy na alergie są potrzebne?
Alergia to słowo, które ponad połowie z nas kojarzy się z objawami, które znamy z autopsji. Swędzenie i łuszczenie skóry, opuchlizna oczu, wodnisty katar, czasami nawet momenty zagrożenia życia. Niestety alergia wybiera sobie coraz więcej ofiar, a skłonności do niej są dziedziczne. To wszystko sprawia, że niektórzy z nas muszą żyć w stale podwyższonej gotowości. Ktoś nie może zjeść czegoś, co lubi i musi za każdym razem dopytywać się o kompletny skład potraw. Ktoś inny nie może posiadać, ani nawet przyjść do domu posiadacza zwierząt. Jeszcze inni muszą uważać na każdy kosmetyk czy proszek do prania, aby nie obudzić zmory AZS. Są też tacy, dla których piękny słoneczny okres od wiosny do jesieni staje się koszmarem ze względu na alergię na pyłki. Wszystkie te alergie łączy jedno. Mogą być zmniejszone poprzez suplementy na alergie stworzone z naturalnych ekstraktów. Produkty sprzedawane jako suplementacja przy alergii często nie zlikwidują alergii ogółem, ale mogą pomóc w zmniejszeniu objawów, a nawet zahamowaniu reakcji przy lekkich nadwrażliwościach na niektóre z czynników.
Suplementy na alergie, a okresy pylenia roślin.
Alergia na pyłki to jedno z częstych uczuleń pojawiających się w okresach ciepłych. Należy ona do alergii wziewnych, a więc kontakt z alergenem następuje poprzez wchłanianie się do płuc mikroskopijnych alergenów. Suplementy na alergie na pyłki mogą w znaczący sposób poprawić komfort życia, dzięki ich działaniu zmniejszającym pewne objawy, takiej jak katar, zapalenia spojówek, czy kaszel mogący niejednokrotnie zamienić się w stany zapalne oskrzeli, a także przyczynić się do rozwoju astmy. Dodatkowo alergia na pyłek jednego gatunku traw czy drzew, często nierozerwalnie łączy się z nadwrażliwością na inny z powodu podobieństwa, a czasami dokładnie tego samego mikroalergenu. Całe szczęście, znając diagnozę i wiedząc, co jest źródłem alergii, suplementy na alergie można zacząć stosować w odpowiednim czasie, aby uchronić się przed jej skutkami. W zależności od potrzeb można przyjmować je w okresie pylenia alergenów, włączając w to kilka tygodni przed i po, jak i przez cały rok, wzmacniając ogólną odporność organizmu.
Jakie suplementy na alergie przy uczuleniu na pyłki?
Najpopularniejsze suplementy na alergie, niezależnie od rodzaju nadwrażliwości to przede wszystkim:
– ekstrakty z jeżówki, która wykazuje nie tylko działaniu chroniące przed alergiami, ale i wirusami, które mogą łatwo przedostać się do osłabionego reakcji uczuleniowymi organizmu,
– łopian i mlecz zmniejszające wszystkie najpopularniejsze reakcje alergiczne,
– pyłek pszczeli wykazujące dosyć silne działanie antyhistaminowe, porównywalne do działania leków na alergie bez recepty,
– czosnek stymulujący system immunologiczny oraz sprawdzający się głównie przy alergiach wziewnych. Zmniejsza on wodnisty katar, redukuje kaszel oraz może wspomóc organizm w zwalczaniu alergenu w mniej irytujący dla nas sposób.