Implanty Ursynów są rodzajem protezy dentystycznej

Ten rodzaj protezy powstał w celu zastąpienia brakujących zębów. Powszechnie stosuje się je do wymiany zębów w szczęce górnej i dolnej. Chirurg przy pomocy małego narzędzia chirurgicznego umieszcza implant w jamie ustnej. Pacjenci szybko wracają do zdrowia i oczekują nowego, naturalnego uśmiechu.

Implanty dentystyczne są wyjątkowe w porównaniu z innymi rozwiązaniami ortopedycznymi

Implant jest zwykle formą metalu, która pasuje do struktury naturalnego zęba. Chirurg wykonuje mały otwór w tkance dziąseł i wprowadza implant za pomocą narzędzia chirurgicznego. Dzięki temu kość zrasta się z implantem, tworząc stabilną odbudowę uszkodzonego zęba. Implanty to trwałe rozwiązanie problemu utraty zębów. Nie usuwa się go jak tradycyjne wypełnienia.

Implanty dentystyczne mają wiele zalet

W porównaniu z tradycyjnymi metodami wymiany zębów implanty dentystyczne mają wiele zalet. Implanty są bardziej stabilne i trwalsze niż tradycyjne korzenie. Są również stosunkowo łatwe do czyszczenia w porównaniu z naturalnymi zębami. Ponadto, ponieważ implanty są zwykle wykonane z metalu, nie ma potrzeby martwić się o ich wymianę, jeśli się zepsują. Ponadto implanty dentystyczne nie tracą z czasem struktury tak jak naturalne zęby. Dzięki temu jest niezawodnym zamiennikiem uszkodzonych zębów.

Ogólnie rzecz biorąc, implanty dentystyczne są formą wymiany protezy

Lekarze używają małych narzędzi chirurgicznych do chirurgicznego wprowadzenia implantu do kości szczęki. Pacjenci szybko wracają do zdrowia i oczekują nowego, naturalnego uśmiechu. Ponieważ implanty są trwalsze niż rozwiązania tymczasowe, takie jak protezy i korony, są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które doznały nieudanej ekstrakcji lub wypadku wróżki zębowej. Uzyskaj doskonałe wyniki na wczesnym etapie operacji implantologicznej, gdy ekstrakcja nie jest konieczna. Pozwala to pacjentom z ograniczonym zdrowiem kości szczęki zachować ją do przyszłej operacji wszczepienia implantu, gdy stan się poprawi.

Implanty dentystyczne są bardzo skuteczne

Są również rozwiązaniem zastępującym utracone zęby w jamie ustnej. Pacjenci, którzy mają operację wszczepienia implantów dentystycznych, mogą odczuwać mniejszy ból, mniej problemów zdrowotnych i lepszy ogólny stan zdrowia w porównaniu z innymi zabiegami w jamie ustnej. Jeśli wyczerpałeś już możliwości leczenia, implanty dentystyczne mogą być dla Ciebie odpowiednie!