Suplementy na alergie skórne.

Suplementy na alergie a odczulanie.

Alergie dotyczą coraz większej liczby ludzi, zwłaszcza w wysokorozwiniętych populacjach. Szacuje się, że ponad połowa z nas ma mniejsze lub większe reakcje alergiczne zarówno na pojedyncze czynniki, jak i całe ich grupy. Środki przeciwalergiczne dostępne bez recepty, jak alarmują lekarze, są brane w coraz większych ilościach i przez długie okresy przez ludzi, którzy nigdy nie zwrócili się do alergologa i leczą swoje alergie samodzielnie. Suplementy na alergie są dla nich często bezpieczniejszą alternatywą, zwłaszcza że środki przeciwalergiczne w dużej ilości przypadków działają na pacjentów usypiająco i zmniejszają zdolności motoryczne, przez co nie powinni oni pod ich wpływem poradzić pojazdów, czy obsługiwać maszyn. Suplementacja przy alergiach niezależnie od ich typu, czy są to alergie wziewne (pyłki, sierść zwierząt), pokarmowe, czy kontaktowe (chemia, metale, materiały) to zazwyczaj, które mają działanie hamujące histaminę i zmniejszające objawy alergii ogółem. Pamiętajmy jednak, że jakiekolwiek leki i suplementy antyalergiczne nie mogą być stosowane podczas terapii odczulających w specjalistycznych przychodniach.

Suplementy na alergie skórne.

Alergie skórne objawiające się niewielkim zaczerwieniem, drobną wysypką, czy lekkim świądem to jedna części alergii kontaktowych – drugą jest ich zaawansowana forma, czyli AZS. Atopowe zapalenie skóry ma swój „pierwszy rzut” zazwyczaj już w okresie niemowlęcym. Nie jest one wyleczalne, ale jest zaleczane w okresach mniejszych ekspozycji na alergen. Remisja AZS może trwać nawet wiele, lat, niestety często prędzej czy później wyprysk powraca. Suplementy na alergie przy AZS mogą wyciszyć objawy, zmniejszając zwłaszcza te najmocniejsze, takie jak uciążliwy świąd, nadmierne łuszczenie się skory czy obrzęki. Dzięki suplementacji alergicy cierpiący na AZS zyskują większy komfort i mogą mieć nadzieję na redukcję pewnych stanów zapalnych. Szczególnie że niektóre z nich niejednokrotnie spotykają się z obrzydzeniem osób postronnych, choć nie powinno mieć to dla nich żadnego znaczenia. Dobrze jest też, jeżeli chory rozpoznał już, co konkretnie wywołuje u niego reakcje skórne, aby móc tego unikać. Często są to uczulenia kosmetyki lub proszek do prania, metalowe elementy garderoby, takie jak guziki i ozdoby, biżuteria czy tekstylia z wełny lub naturalnych futer.

Suplementy na alergie i witaminy.

Wśród najpopularniejszych suplementów na alergie znaleźć możemy te pochodzenia naturalnego, takie jak pyłek pszczeli, łopian, mlecz czy jeżówka. Ważna jest też suplementacja witaminowa przy alergii, która także może znacznie zmniejszyć objawy. Wśród najbardziej polecanych witamin, minerałów i pierwiastków dla alergików należy wymienić cynk, witaminę D i witaminę A.